Sünnet Düğünü

Sünnet düğünü organizasyonlarda yapılan etkinlikler arasında hem çocukların ilgisini çekmesi hem de kültürümüzü yansıtması açısından Hacivat Karagöz çok önemli bir yere sahiptir. Hacivat Karagöz’ün sünnet düğünlerinde ne gibi etkinlikler yaptığından ve çocuklarla nasıl zaman geçirdiğinden biraz bahsedelim.

Sünnet düğünü etkinliklerinde Hacivat Karagöz gölge oyunu ve canlı sahne performansı olmak üzere iki tür gösteri sunulmaktadır.

Etkinliğiniz de Hacivat Karagöz gölge oyunu performansını görmek isterseniz sanatçı arkadaşımız ve ekibi etkinliğin yapılacağı yere saatler öncesinden gelerek etkinliğin yapılacağı yeri inceler ve hazırlıklarını yaparlar. Çocuklar için hazırlanmış alanda kurulu gölge oyunu perdesinin ışığı açılarak çocukların perde önünde toplanması sağlanır. Gösteri öncesi sanatçımızın (Hayali) çocuklarla interaktif oyunlar ile keyifli vakitler geçirilmesi sağlanır. Sonrasında Hacivat ve Karagöz’ün tarihi hakkında kısa ve öğretici bilgiler verilerek gölge oyununa ilginin artması sağlanır. Ve devamında oyuna geçilir.40 dakika süren müzikli gösteri sonunda sünnet çocuğu başta olmak üzere, diğer minik misafirlerimizle beraber Hacivat ve Karagöz perdesinde kuklalar oynatılır.

Sünnet düğünü etkinliklerinde Hacivat Karagöz canlı performans tercih etmek isterseniz, tecrübeli tiyatro oyuncusu iki arkadaşımız Hacivat Karagöz kostümü giyerek sahne almaktadırlar. Sahne gösterisi veya interaktif oyun şeklinde program isteğinize bağlı devam etmektedir. Sahne gösterisi yapmadan önce çocuklar için hazırlanmış alanda minik misafirlerimizle interaktif oyunlar oynayıp keyifli eğlenceli vakitler geçiriyoruz, keyifli vakit geçiren minik misafirlerimiz ailelerinin de rahat bir zaman geçirmesine sebep oluyorlar. Sıkılmadan eğlenceli neşe dolu şekilde oyunlar devam ederken oyuncu arkadaşlarımız ideal sahne süresi otuz dakika olan Hacivat Karagöz canlı sahne performansını sunuyorlar.

İstanbul Hacivat Karagöz ekibi olarak, sünnet düğünlerinde Hacivat Karagöz gösterilerinin yanı sıra sünnet tahtı, yeniçeri askeri, alan süsleme, konu ve konseptinize uygun içeriklerle hizmet vermekteyiz. Siz hayal edin biz gerçekleştirelim. Bu önemli gününüzü şansa bırakmayın.

Call Now Button