Hacivat Karagöz
Gölge Oyunu

İstanbul Hacivat Karagöz ekibi olarak sizlere unutulmaz bir program hazırlıyoruz. İşlerinin erbabı ustalarımızla (hayali) Karagöz gölge sanatının icrasını gerçekleştiriyoruz. Başta ramazan etkinlikleri olmak üzere, sünnet düğünlerinde, özel iftar programlarında, tekne iftarlarında, özel gün ve gecelerde, okul programlarında sizler için perde kuruyoruz. Ustamız (hayali) bir yardımcısıyla (yardak) programın yapılacağı yere bir saat önceden gelir programın yapılacağı yerdeki eksiklikleri tespit eder ve program saatine kadar mekânı Karagöz gölge oyunun seyretmesine hazır hale getirir.

Teknede iftar programı başta olmak üzere özel iftar davetleriniz de sizlerle olmaktan mutluluk duyarız. Sünnet düğünü programlarına, hem farklılık hem de güzellik katan geleneksel sanatımız aynı zaman da çocuklarımızın unutulmaz anlar yaşamasını sağlamaktadır. Kendi öz kültürümüz olan Karagöz sanatının çocukları aynı zaman da eğlendirmesi bizim için çok önemli, sizin mutluluğunuzu görmek bizleri de mesut ediyor.

Okul programlarında bizleri davet edebilirsiniz ekibimiz okulunuz da sizlere geleneksel sanatın güzellikleriyle buluşturuyor, milli eğitim bakanlığına bağlı bir okulsanız ilçe milli eğitim müdürlüğünden alınacak bir izinle okulunuza Geleneksel Türk Tiyatrosu Hacivat Karagöz Gölge Oyununu davet edebilirsiniz. Milli eğitim bakanlığının müfredatında da olan bir sanat.

Gelenekten aldığımız güçle geleceğe kültür aktarımı yapmaktan büyük onur duyuyoruz, bu güzellikleri sizlerle de paylaşmak bizi mutlu etmektedir.

Ramazan etkinliklerinde sabit sahneler başta olmak üzere birçok değişik platformlarda programlarımızı gerçekleştirmekteyiz, iftar sonrası çocuklarımızı geleneksel sanatımızla buluşturup keyifli vakit geçirmesini sağlarken aynı zaman da kendi kültürümüzü de tanıma fırsatı sunuyoruz.  Ramazan ayı içerisinde çocuklar için düzenlenen gündüz, iftar öncesi ve iftar sonrası olmak üzere hizmet vermekteyiz. Ayrıca Karagöz sadece çocuklara yönelik bir gösteri şekli değildir aynı zamanda yetişkinler içinde gücünü gelenekten alan bir programdır.

Call Now Button