Hakkımızda

İstanbul Hacivat Karagöz ekibi 2010 yılında Kamil Aras Demir tarafından kurulmuştur ve sanat hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir.

Hazırladığı içeriklerle sadece çocuklara değil yetişkinlere de hitap etmeyi amaçlamıştır. Kabul gören çalışmaları ile yoluna devam eden İstanbul Hacivat Karagöz ekibi, birbirinden değerli pek çok projeyi başarı ile neticelendirmiştir.

İstanbul Hacivat Karagöz’ün amacı ve faaliyet alanı, özgün prodüksiyonlar oluşturarak; Geleneksel Türk Tiyatrosunu hakkıyla temsil etmektir. Kuruluşundan bu yana olduğu gibi klasik ve güncel pek çok eserin gelecekte de geleneksel tatla sahnede hayat bulmasını sağlamaktır.

Türk tiyatrosunun samimiyetini geleneksel nakışlarla ilmek ilmek dokuyup sanata dönüştürmek ve seyircilerimizle buluşturmak en büyük idealimiz. Bu prensiplere bağlı kalarak Geleneksel Türk Tiyatrosunun en güzel temsillerini seyircilerimizle buluşturuyoruz.

Meddah, Orta Oyunu, Karagöz gölge oyunu başta olmak üzere, birçok alanda sanat üretiyoruz. Gelişen dünyanın seyir zevkleri ve tercihlerine ayak uydurmayı ihmal etmiyor, oyunlarımıza yeni yorumlar getiriyoruz.

Gelenekselden aldığımız değerleri, geleceğe kendi yorumumuzu katarak farklı bir bakış açısı ile taşımayı hedefliyoruz.

Çocuklar için ürettiğimiz sanat içeriklerini, taklit anlayışından uzak, özgün, çağın gereklerini ve çocukların algı dünyalarını göz önünde bulundurarak oluşturmaktayız.

Bu durumun getirisi olarak, Geleneksel Karagöz Gölge Oyununun yanı sıra, Hacivat-Karagöz Canlı Sahne Performansı, Black Light Tekniğiyle Karagöz, Karagöz-Hacivat KuklaGösterileri gibi çocukların beğenisini kazanan gösteri türleri de çalışmalarımız arasında yerini almıştır.

Profesyonel ekiplerimizle her türlü sanat planlamasını yapmaktayız. Bir birinden yetenekli oyuncularımızla gelenekten aldığımız gücümüzü geleceğe özgün üslubumuzla taşımaya devam ediyoruz.
Call Now Button